Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  02.11.2006 - Živnostnici roku čeká finále (Mladá fronta Dnes)

  Chrudichromy /duch/ - Úspěch, který nikdo nečekal, se podařil sedumačtyřicetileté Ivě Unčovské z Chrudichrom na Blanensku. Vystudovaná zootechnička si před šestnácti lety založila krejčovskou firmu Yvonne a odborníci ji letos v září ocenili titulem Živnostník roku 2006 Jihomoravského kraje.

  Nyní podnikatelka bojuje o hlasy do celonárodního finále. Lidé ji od včerejška až do konce listopadu mohou posílat po,ocí mobilních telefonů textové zprávy ve tvaru ZIV 3 na číslo 900 11 04. Poslední listopadový den se pak veřejnost dozví, zda žena, která se k podnikání dostala vlastně náhodou, přidá ke krajskému vítězství i to celostátní.

  "Když jsem dělala zemědělské učiliště, byl tam nepovinný předmět šití a vaření, tam mě to asi chytlo. Po maturitě jsem ale začla pracovat v boskovickém muzeu," popisuje Iva Unčovská. "Naučila jsem se účetnictví, po přechodu do muzea v Blansku jsem zase měla na starosti propagaci, to vše se později hodilo," říká úspěšná podnikatelka.

  "Když se po revoluci změnilo vedení muzea a já přišla o místo, řekla jsem si, že se zkusím živit šitím. Doma jsme šili odmala oblečení pro nás i celou rodinu, teta pracovala jako švadlena, strýc jako mechanik šicích strojů, bylo to přirozené," tvrdí žena, která si podnikatelský rozjezd odbyla doslova na koleně.

  "Šila jsem u tety v ložnici, později v dílně vedle garáže, z níž jsme později udělali střižnu," popisuje začátky Unčovská.

  "Rozhodla jsem se šít věci, co se tady na vesnici vždycky nosily a my jsme je s tetou šily i dřív - pánské flanelové košile a domácí zástěry, nevymýšlela jsem nic nového," popisuje Iva Unčovská.

  Do výroby časem zapojila i tetu se strýcem, kteří kvůli kupícím se zakázkám museli odejít ze zaměstnání. "V neděli večer jsme u televize všichni přišívali knoflíky, v pondělí jsme to rozváželi po obchůdcích v okolí," doplŇuje strýc a také zástupce Unčovské Josef Beneš.

  Dnes už firma Yvonne spolupracuje s obchodníky po celé republice a své výrobky pravidelně vyváží i do Rakouska. I švadleny už opustily garáž a pracují v nově postavené dílně. K oblíbeným zástěrám a košilím navíc ve firmě Yvonne, největším zaměstnavateli v Chrudichromech, přidali i pyžama, noční košile, flanelové domácí, takzvané barchetové šaty, trenýrky nebo třeba povlečení i další výrobky z populární "maskáčoviny". Na růžích ustláno přesto oceněná podnikatelka nemá.

  "Vsadili jsme na české a slovenské látky, z ničeho jiného nešijeme, výrobky jsme si nechali i certifikovat. Stejně mám ale pocit, že pořád překonáváme krizi, vietnamské obchody už prodávají totéž, co my, navíc za jejich cenu my nenakoupíme ani látku," říká s povzdechem Iva Unčovská.

  Ze své dílny přesto měsíčně rozváží asi tři tisíce výrobků. I když o zákazníky nemá nouzi, úspěchu v celostátním finále Živnostník roku 2006 moc nevěří.

  "Nejsem si jista, jestli babička, co nosí naši zástěru, bude ťukat esemesku. Podpora pro mě i textilní průmysl, který v soutěži jako jediná zastupuji, by mě ale potěšila," dodává

  

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz