yvonne.cz

Kategorie zboží: Barevní hrošíci - POLŠTÁŘKY Pánské trenýrky klasické ZÁSTĚRKY PRO MLADÉ HOSPODYŇKY

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: yvonne@yvonne.cz
ICQ:
Skype: iva.uncovska

Partnerské weby

Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

Naše společnost nabízí:

zástěry, haleny, košile

noční košile, pánské trenýrky

barchetové šaty, flanelové košile

yvonne

03.10.2006 - Iva Unčovská je živnostníkem roku jižní Moravy (Regionální noviny "BOSKOVICKO")

Iva Unčovská je živnostníkem roku jižní Moravy

Chrudichromy - Před patnácti lety začínala doslova na koleně. Nastříhala na zástěry a košile, teta je ušila a se strýcem je pak jeli nabízet do obchodů. Dnes má Iva Unčovská zavedenou krejčovskou firmu Yvonne a od minulého týdne ji zdobí titul Živnostník roku 2006 Jihomoravského kraje, který získala v konkurenci dvou tisíc podnikatelů v soutěži vyhlášené Hospodářskými novinami. " Třetí skončila květinářka, druhý byl kuchař a vyhrála švadlenka. Vůbec jsem to nečekala. Samozřejmě to není jen můj úspěch. Zásluhu na tom má moje rodina i naše švadlenky," komentuje Iva Unčovská.
Šití paní Ivu odjakživa bavilo a je jedním ze šťastlivců, pro které se koníček stal zdrojem obživy, i když notnou oklikou. Původně totiž vystudovala Střední zemědělskou a technickou školu a potom pracovala jako správce sbírek v muzeu. Živnostenský list si pořídila v lednu 1991. V krejčovské dílně v Chrudichromech nyní zaměstnává šest švadlenek.

Před lety vsadila na zástěry, teď ji zdobí titul Živnostník roku v kraji

Zatímco většina podnikatelů v oboru textil a oděvy se po revoluci pustila buď do zakázkového šití nebo konfekce. Iva Unčovská se zaměřila na starší generaci a začala s výrobou klasických šatových zástěr z plátna a dederonu a pánských flanelových košil.. Vyplnila tak mezeru na trhu a sortiment, se kterým začínala, s úspěchem prodává i dnes. Snad i proto, že pamatuje na lidi, kteří nemají zrovna proporce manekýn.. Filozofie je jednoduchá. "Bydlím na vesnici a dělám pro prostředí, ze kterého jsem vyšla. Lidé na venkově jsou konzervativnější a hlavně starší ženy zástěry pořád nosí, " uvažuje Iva Unčovská. U zákaznic uspěla možná i tím, že oblíbené zástěry začala šít z jiných vzorů, než byly běžně používané. Místo obligátních puntíků a drobných kytiček vsadila na nápaditější dezény. Sortiment postupně doplnila na základě požadavků obchodníků o klasická flanelová pyžama, pánské trenýrky a oblečení pro volný čas. Horkou novinkou firmy Yvonne jsou oděvy pro volný čas s "maskáčovým" vzorem. Je to dezén, který používá česká armáda, jen jsme ho nechali natisknout na plátno. Nedávno si třeba u nás jeden zákazník nechal ušít povlečení jako svatební dar. Z maskáčoviny jsme šili i ubrusy", vypráví Iva Unčovská.
S odbytem svých výrobků problémy nemá. Dají se sehnat v obchodech s textilem a pracovními oděvy prakticky po celé republice. Značnou část výrobků odebírá i jeden velkoobchod v Rakousku. Trápí ji snad jen to, že kvůli levným oděvům z Asie postupně ubývá obchodů, kde se dá sehnat zboží od českých výrobců.
V roli živnostníka se ale cítí dobře a na rozdíl od mnoha podnikatelů nežehrá na poměry."Možná i proto mě vybrali, že si moc nestěžuji. Nevím," krčí ramena paní Iva.
  A jaký je podle ní návod na úspěch? "Jít si za svým, dělat obyčejné věci pro obyčejné lidi. I zástěry lidé potřebují, nejen šaty z butiku," míní Iva UnčovskáYvonne.cz, 2007 Domov | Móda | Doprava | Ubytování | Nábytek | Zdraví
Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz