yvonne.cz

Kategorie zboží: Barevní hrošíci - POLŠTÁŘKY Pánské trenýrky klasické ZÁSTĚRKY PRO MLADÉ HOSPODYŇKY

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: yvonne@yvonne.cz
ICQ:
Skype: iva.uncovska

Partnerské weby

Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

Naše společnost nabízí:

zástěry, haleny, košile

noční košile, pánské trenýrky

barchetové šaty, flanelové košile

yvonne

15.5.2008 Blanenský deník

Tylex Letovice propuští pracovníky.

Další textilní firma na Blanensku rozdává výpovědi. S výrobou však tradiční výrobce záclon a krajek nekončí. Martina Vašková.

 

Letovice/ V letovickém Tylexu propouštějí. Firma se zatím rozloučila s šestnácti zaměstnanci. Osud dalších z nich je nejistý.

Tylex propouští kvůli situaci na trhu s textilem, která dlouhodobě není růžová. Na Blanensku kvůli tomu končí i Pleas v Boskovicích, který propouští všechny zaměstnance.

   Podle finančního ředitele letovického Tylexu Milana Skácela nemá nynější propouštění zaměstnanců na provoz firmy výraznější vliv. "Sice jsme snížili počty pracovníků, ale nehodláme rušit počty pracovníků ani omezovat výrobu. Reagujeme na poptávku trhu s textilem, která  se v současné době zastavila, " uvedl.

     Další propouštění lidí však podle něj vyloučit nelze. "V textilním průmyslu je trh opravdu hodně proměnlivý.  Za posledních pět let jsme snižovali stavy, ale na druhou stranu zaměstnávali i přes dvě stě čtyřicet pracovníků," uvedl finanční ředitel firmy, která má nyní dvě stě pracovníků. " Jako všude jinde, záleží vše na poptávce. Pokud dostaneme zajímavou zakázku, nabereme lidi zase zpět, " dodal.

     Současnou nelehkou situaci v textilním průmyslu potvrdila i majitelka krejčovské firmy Yvonne Iva Unčovská z Chrudichrom.

"Krize už se táhne delší dobu a netýká se jen našeho okresu. Letos skončili například i naši dlouholetí dodavatelé materiálu ve Dvoře Králové nad Labem. Musíme zkrátka i po letech hledat nové dodavatele," sdělila Unčovská, která se v textilním průmyslu pohybuje téměř deset let. Že by se se situace zlepšila , v to příliš nedoufá." Prostě už to není jako dřív, obchodů s textilem je méně a jejich manažeři myslí čatěji více na sebe než na své zaměstnance," domnívá se držitelka titulu Živnostník Jihomoravského kraje 2006.

Pro Úřad práce v Blansku propouštění v Tylexu zatím práci navíc neznamená. "Pokud je nových žadatelů o zaměstnání do dvaceti, zásadně to náš pořadník neovlivní. Mnohem horší bylo například nedávné propouštění z Adastu," uvedl za úřad práce Jiří Dvořák.Yvonne.cz, 2007 Domov | Móda | Doprava | Ubytování | Nábytek | Zdraví
Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz