Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  15.5.2008 Blanenský deník

  Tylex Letovice propuští pracovníky.

  Další textilní firma na Blanensku rozdává výpovědi. S výrobou však tradiční výrobce záclon a krajek nekončí. Martina Vašková.

   

  Letovice/ V letovickém Tylexu propouštějí. Firma se zatím rozloučila s šestnácti zaměstnanci. Osud dalších z nich je nejistý.

  Tylex propouští kvůli situaci na trhu s textilem, která dlouhodobě není růžová. Na Blanensku kvůli tomu končí i Pleas v Boskovicích, který propouští všechny zaměstnance.

     Podle finančního ředitele letovického Tylexu Milana Skácela nemá nynější propouštění zaměstnanců na provoz firmy výraznější vliv. "Sice jsme snížili počty pracovníků, ale nehodláme rušit počty pracovníků ani omezovat výrobu. Reagujeme na poptávku trhu s textilem, která  se v současné době zastavila, " uvedl.

       Další propouštění lidí však podle něj vyloučit nelze. "V textilním průmyslu je trh opravdu hodně proměnlivý.  Za posledních pět let jsme snižovali stavy, ale na druhou stranu zaměstnávali i přes dvě stě čtyřicet pracovníků," uvedl finanční ředitel firmy, která má nyní dvě stě pracovníků. " Jako všude jinde, záleží vše na poptávce. Pokud dostaneme zajímavou zakázku, nabereme lidi zase zpět, " dodal.

       Současnou nelehkou situaci v textilním průmyslu potvrdila i majitelka krejčovské firmy Yvonne Iva Unčovská z Chrudichrom.

  "Krize už se táhne delší dobu a netýká se jen našeho okresu. Letos skončili například i naši dlouholetí dodavatelé materiálu ve Dvoře Králové nad Labem. Musíme zkrátka i po letech hledat nové dodavatele," sdělila Unčovská, která se v textilním průmyslu pohybuje téměř deset let. Že by se se situace zlepšila , v to příliš nedoufá." Prostě už to není jako dřív, obchodů s textilem je méně a jejich manažeři myslí čatěji více na sebe než na své zaměstnance," domnívá se držitelka titulu Živnostník Jihomoravského kraje 2006.

  Pro Úřad práce v Blansku propouštění v Tylexu zatím práci navíc neznamená. "Pokud je nových žadatelů o zaměstnání do dvaceti, zásadně to náš pořadník neovlivní. Mnohem horší bylo například nedávné propouštění z Adastu," uvedl za úřad práce Jiří Dvořák.

  

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz