yvonne.cz

Kategorie zboží: Barevní hrošíci - POLŠTÁŘKY Pánské trenýrky klasické ZÁSTĚRKY PRO MLADÉ HOSPODYŇKY

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: yvonne@yvonne.cz
ICQ:
Skype: iva.uncovska

Partnerské weby

Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

Naše společnost nabízí:

zástěry, haleny, košile

noční košile, pánské trenýrky

barchetové šaty, flanelové košile

yvonne

16.10.2006 - Titul "Živnostník roku 2006" pro Ivu Unčovskou, tedy pro YVONNE - krejčovskou firmu (Boskovické noviny)

16.10.2006, Boskovické noviny

Jsou podnikatelé, o nichž se dost halasně mluví a píše, ale jsou i živnostníci, kteří spíše skroměji nabízejí svoje zboží zákazníkům. Přesto neujdou pozornosti odborníků a dostanou se až do záře reflektorů. Třeba v brněnském hotelu Holiday in při hodnocení regionálního kola soutěže o titul "Živnostník roku 2006", kterou vyhlásila společnost Makro. Současně byly vyhlášeny výsledky soutěže vyhlášené Poštovní spořitelnou "Firma roku 2006". Spolupartnerem obou jsou Hospodářské noviny.

Pravdou je, že co znám paní Ivu Unčovskou, neboť ona toje, co byla dekorována regionálním titulem "Živnostník roku 2006", majitelku chrudichromské firmy YVONNE, už je to řádka let, nezměnila se. Vystupuje stejně skromě, jako když s krejčovstvím začínala, a to už je 15 roků. Firmu založila 10.1.1991. Její cesta k tomuto oboru byla dosti klikatá a zajímavá. Odborným vzděláním je totiž zootechnička se specializací na chov drůbeže, kterou získala studiem na SOUZ ve Šlapanicích a SZTŠ v Prostějově. V oboru však nenašla uplatnění a tak se stala pracovnicí boskovického muzea/ v době kdy bylo součástí Okresního muzea v Blansku/, přičemž absolvovala pomaturitní studium muzejnictví. Na tu dobu vzpomíná velmi ráda. "V muzeu jsem se naučila, jak má vypadat propagace, jak se vede účetnictví a dost dalších věcí," dodává Iva Unčovská.

Jak jste se vlastně dostala ke krejčovině?

"Pocházím z rodiny , kde se vždycky šilo, a to cokoliv, sukně a kabáty nevyjímaje. Na učilišti, při kterém byla i tzv. rodinná škola, jsme měli také jako předmět šití. Po roce 1990 jsem se rozhodovala co dál." Teta a strýc jsou však zkušení od krejčovského řemesla a tak to zkusili dát dohromady. Samozřejmě hledal se odpovídající sortiment, aby oslovil zákazníky a byl žádán. Pánské trenýrky a košile, ale především dámské zástěry různých druhů, z bavlny i dederonu, barchetové šaty, noční košile, dětské zástěrky, to je stručný výčet zboží, jenž je prostřednictvím dealerů nabízeno. Samozřejmě, že vzory se postupně mění. Od záměru do současnosti uběhly nějaké roky, bylo třeba vybudovat odpovídající dílnu, zázemí, aby osm švadlen a ostatní, kteří k profesi patří, mohli nerušeně pracovat a odvádět dobré dílo, což dokládá např. i ocenění titulem MAGNET CAMIF za kvalitu a spolehlivost v dodávkách. Sympatické je, že YVONNE od prvopočátku šije jen z našich materiálů.

Jaké to bylo, když jste uslyšela svoje jméno při vyhlášení titulu Živnostník roku 2006?

"Byl to šok, Myslela jsem si, že tam jedu jen tak do počtu, vůbec jsem s tím nepočítala. Ale radost mám." Přiznává, že když posílala přihlášku, k čemuž byla v květnu vyzvána, ani nepočítala s nějakým umístěním. Teprve po soutěži zjistila, že do této kategorie se přihlásilo kolem 2000 živnostníků, vybráno sedm! A mezi nimi šestičlenná porota pěti hlasy označila vítěze : Iva Unčovská čili firma YVONNE - krejčovská firma. Další doklad o tom, že dobrá a poctivá práce, aniž je vydávána na obdiv, se vyplácí.
V listopadu čeká vítězku regionálního kola cesta do Prahy k celostátnímu finále. Jaký bude výsledek, nepředvídá . Jistě by se ráda opět dobře umístila. A víte, která z cen by ji udělala největší radost? Žádné auto, žádný luxusní zájezd, ale celostránkový inzerát v Hospodářských novinách, protože ten by prospěl firměě. Určitě si však i toto setkání přidá k těm některým předcházejícím, na něž ráda vzpomíná. Třeba na setkání s někdejším předsedou vlády Milošem Zemanem a jeho protějškem z Ruské federace M. Kasparovem nebo na setkání s podnikateli z Portugalska v roce 2001 v Brně.

Rozmlouval a poblahopřál
J.G.ParmaYvonne.cz, 2007 Domov | Móda | Doprava | Ubytování | Nábytek | Zdraví
Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz