22.12.2006 - Jít za svým cílem (LadyWeb.cz)
Iva Unčovská, majitelka krejčovské firmy Yvonne Chrudichromy, rekapituluje svůj život.
Boskovice 22. prosince
V mém životě sehrály roli tři koníčky, zdánlivě mezi sebou nesouvisející: péče o zvířata, starožitnosti a šití oděvů dle vlastních návrhů.
Původně jsem se vyučila v Zemědělském odborném učilišti jako chovatelka hospodářských zvířat. To mi však nestačilo a tak jsem po rozdílových zkouškách pokračovala na Střední zemědělské technické škole. Po maturitě jsem v oboru nenašla uplatnění, a tak jsem na základě inzerátu nastupila do Okresního muzea v Blansku. Práce administrativní pracovnice je zajímavá, avšak nenaplňovala mě. Zvýšila jsem si vzdělání při Ústředním muzeologickém kabinetu Národního divadla v Praze. Po absolvování jsem se začala naplno věnovat Správě a dokumentaci sbírkových předmětů, tvorbě komerčních výstav a propagaci. Také jsem se učila vést pokladnu drobného vydání a účetnictví.
Po skutečnostech po roce 1989 jsem z muzea odešla a přemýšlela, co dál. Protože pocházím z krejčovské rodiny, dala jsem sedohromady se svou tetou a strýcem a 10.ledna 1991 jsem nakoupila první látky na pánské košile. Tak vznikla firma Yvonne, jejímž nosným výrobním programem jsou oděvy pro domácnost, na odpočinek a na práci.
Životní krédo
Důležité je vědět, co chci a jít si za svým cílem.
- zvolte kategorii zboží -






Obchodníkům je zboží poskytováno za velkoobchodní ceny. Napište si, prosím, o podrobný ceník na 



