Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  24.6.2008 Regionální noviny Boskovicko

  V domově pro seniory chtějí zachytit proměny času

   

  BOSKOVICE/jap/ - Senioři si procvičí paměť a děti se dovědí, jak se žilo dřív, co si lidé dřív oblékali, co jedli, jak se bavili. Přiblížit minulost dnešní době je smyslem projektu s názvem Proměny času, který připravili pro následující dva roky v boskovickém Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem."Jde o další pilíř projektu Mezigenerační mosty, který u nás běží již tři roky ve spolupráci s širokou veřejností," uvedla duše projektu, vrchní sestra domova Miroslava Čopáková.

       Podstatou projektu Proměny času je zavedení takzvané reminiscenční terapie neboli využití vzpomínek při práci s lidmi v pokročilejším  věku. "Pod pojmem reminiscenční terapie si můžeme vybavit rozhovor s klientem o jeho dosavadním životě, dřívějších zkušenostech. Využívají se k tomu vhodné podněty, například fotografie, ale i nástroje a pomůcky, které se dříve v domácnostech používaly," přiblížila Miroslava Čopáková.

       Úvodní téma, jímž projekt Proměny času tento týden startuje, zahrnuje oblast velmi blízkou zejména ženám - seniorkám. O zástěře v proměnách času přijde v úterý povyprávět Iva Unčovská, majitelka krejčovské firmy Yvonne z Chrudichrom. Právě zástěry , evegreen šatníků starších žen, jsou nosným výrobním programem firmy této úspěšné živnostnice.

       "Oslovili jsme živnostníky ke spolupráci, chytili se toho úžasně. Sami teď volají a chtějí s námi na projektu spolupracovat" pochvaluje si Miroslava Čopáková.

   

  Ještě letos na podzim bude projekt poračovat dalším tématem, tentokrát voňavým - květiny v proměnách času. Na příští rok připravuje vedení domova spolupráci s černohorským pivovarem. V proměnách času se představí pivovarnictví. Na řadu přijde také jídlo v proměnách času , kdy seniorům nabídnou sýry z kozí farmy Sedlákovi ze Šošůvky. Spolupráci přislíbila také Mlékárna Olešnice. Projekt uzavře malování v proměnách času. Senioři si spolu s dětmi vyzkouší různé výtvarné techniky, jako malování na sklo a hedvábí, batiku, zdobení perníčků a podobně.

   

       Úterý 24.června bude v domově pro seniory dnem otevřených dveří spojený s velkou zahradní slavností. V programu vystoupí děti z mateřské školy na Lidické ulici, dívky z oddílu aerobiku z Blanska a členové folklorního souboru Velen z Boskovic. "Půvabná bude i módní přehlídka , při které se předvedou předškoláci z zástěrkách vyzdobených ručně malovanými obrázky, " láká Miroslava Čopáková.

   

         Záštitu nad uvedením projektu Proměny času převzal jihomoravský hejtman Stanislav Juránek. Na projekt se budou podílet firmy , které prezentují své výrobky pod značkou Moravský kras - regionální produkt.

   

   

  

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz