Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  25.června 2008 Blanenský deník - Rovnost

  Vzpomínky pomáhají

  Boskovice - Zažil to každý. Babička neví, co měla včera k obědu, ale přesně si vybavuje události, které se staly třeba před šedesáti lety.

  Zapojit vzpomínky do každodenní práce s klienty se rozhodli v boskovickém domově pro seniory a domově se zvláštním režimem. Projekt nazvaný Proměny času odstartovali v tomto týdnu bohatým kulturním programem, jehož součástí bylo i grilování na zahradě.

  „Odborně je tato metoda nazývána reminiscenční terapie. Ta je založena na tom, že lidský mozek stále pracuje a nejlépe reaguje na známé podněty, které má uloženy v dlouhodobé paměti. Starší lidé se v moderní době často cítí ztraceni a nepochopeni. Při změně prostředí, ve kterém se celý život pohybovali, se vytrácí návaznost na vzpomínky z vlastního života,“ uvedla hlavní autorka projektu Miroslava Čopáková. Při terapii se používají rozhovory, pozorování, fotografie, knihy, staré předměty, filmy a podobně.

  V domově začali tématem Zástěry v proměnách času, které je velmi blízké zejména starším ženám. Ukázky, fotografie i informace dodala Iva Unčovská z Chrudichrom, jejíž firma zástěry vyrábí. Na řadu přijdou další témata, na nichž se ochotně podílejí živnostníci z regionu. Důchodci se seznámí například s tím, jak se v čase proměňovaly květiny, stravování, malování či řemesla. „Spojili jsme se různí podnikatelé, našli jsme si čas, abychom lidem v domově udělali radost,“ sdělila Unčovská.

  „Velkým přínosem je, že dané téma je použito v několikaměsíční terapii, a to ve spolupráci s dětmi z mateřských škol, studenty středních škol a dalšími zájemci,“ doplnila Miroslava Čopáková.

  Podle Čopákové mohou nové metody pomoci zdravým starým lidem, pro které mají preventivní a aktivizační význam. Důležité jsou však hlavně pro ty, kteří už trpí demencí.

  Autor: Leona Paroulková

  

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz