Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  28.3.2008 Značka kvality : pro další výrobce Blanenský deník

  Blanensko - Logo Moravský kras – regionální produkt získalo dalších deset výrobků. O takto označené zboží je zájem.

  Ručně malované a batikované hedvábí, šlové zástěry, sklo a šperky, mýdla, včelí výrobky, dřevěné hračky či kapr. Tyto produkty nyní označila Místní akční skupina Moravský kras logem s kapkou vody. Značku Moravský kras – regionální produkt tak nosí dalších deset výrobků.

  První certifikáty obdrželo šest regionálních výrobců loni. Podle manažera Místní akční skupiny Moravský kras Jozefa Janča bude zájemců o značku přibývat. „Značka Moravský kras regionální produkt výrobcům pomůže. Zviditelní i region, ve kterém žijí šikovní lidé, kteří navazují na tradice, a zapíše jej do povědomí turistů,“ míní Jančo. Podle něj nastala doba, kdy se na trhu dobře prosazují věci z určitého místa a které mají svého ducha. Výrazně tak konkurují masové nabídce v supermarketech.

  Vybrané produkty musely splnit nejrůznější podmínky. „Výrobci musí mít sídlo nebo provozovnu na území Moravského krasu a v okolí. Hodnotili jsme ruční práce, místní suroviny, tradici i to, jestli výrobci získali nějaké ocenění,“ přiblížil Jančo.

  Žadatelé o značku tak sbírali body. Nejvíce jich podle Janča získal Jedovnický kapr společnosti Olšovec. Jednou z čerstvých držitelek značky je i Daniela Koplová z Lažánek. „Určitě jsem ráda. Posune mě to zase o kousek dál. Předpokládám, že se zboží bude lépe prodávat,“ podělila se o své pocity žena, která batikuje a maluje na hedvábí.

  Přednost regionálním produktům před běžným zbožím by dala Blanka Maňoušková z Rájce–Jestřebí. „Určitě bych si takový výrobek koupila. Jen je škoda, že jsem je v žádné prodejně ještě neviděla. Vím jen o černohorském pivu, a to by místní hodně podporovali i bez značky,“ řekla mladá žena.

  Regionální výrobky mohou zájemci nakoupit přímo u jejich výrobců ve městech a vesnicích na Blanensku, ale i na Drahanské vrchovině.

  Michal Musil jim dal prostor v prodejně benzinové čerpací stanicě u Krhova. „Reklamu místním výrobcům se snažíme dělat od října minulého roku. Nad jejich produktem tu visí logo firmy. Je ale smutné, že o to stojí jen pár výrobců. U zbytku je snaha na nás,“ podotkl Musil.

  V jeho podniku lidé zakoupí kozí sýry ze Šošůvky, výrobky černohorského pivovaru či chlebíčky z Rájce. „Úspěch má včelí med. Díky pěknému balení je vhodný jako dárek. Nejžádanější je ale černohorské pivo,“ sdělil Musil. Podle něj je o regionální výrobky zájem. V obchodě se je snaží zvýhodnit cenou.

  Autor:
  Karolína Opatřilová
  Blanenský deník

  

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz