Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  8.července 2008 RegionPress

  Senioři prožili den v Proměnách času

   

  Boskovice: Zcela nový projekt s názvem proměny času se zrodil v Domově pro seniory  a Domově se zvláštním režimem v Boskovicích. Je součástí rozsáhlého programu Mezigenerační mosty, který probíhá v tomto zařízení pro seniory už třetí rok. Vznikl z potřeby a snahy umožnit klientům prožít spokojenější a šťastnějí život v zařízení.

       "Rozhodli jsme se naši péči rozšířit o další metodu, kterou je reminiscenční terapie. Ta využívá vzpomínek a hodnotných zážitků klienta. Je to metoda vhodná jak pro zdravé seniory, kde má preventivní a aktivizační účinek, tak pro klienty s poruchami paměti," vysvětlila ředitelka Marie Sáňková. Jak dál vysvětlila , reminiscenční terapie je založená na skutečnosti, že lidský mozek nejlépe reaguje na známé podněty, které má každý člověk uloženy ve své dlouhodobé paměti. Starší lidé se často cítí ztrceni a nepochopení v této moderní a uspěchané době, kterou obtížně přijímají, zvlášť při změně prostředí , ve které se celý život pohybovali.

        Proto vznikl nápad vybudovat vzpomínky na dřívější život za pomoci dětí z mateřských škol, studentů i široké veřejnosti. Na projektu se budou podílet firmy z regiou, které pracují pod značkou Moravský kras - regionální produkt a studenti Pedagogické školy v Boskovicích.

        Slavnostní zahájení projektu Proměny času se uskutenilo 24.června za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka. Na prvním bloku s názvem Zástěry v proměnách času spolupracovala Iva Unčovská z Chrudichrom a její firma Yvonne, výtvarník a dvorní kreslíř domova důchodců pan henzl, nebo výtvarnice Věra Vránová z Blanska. Kulturnía zábavný programpak pro seniory vytvořily děti z Mateřské školy Lidická, folklorní soubor Velen, TJ Rytmus z Blanska, studenti ZUŠ a Pedagogické školy z Boskovic. Chuťové pohárky klientů domova naplnily dobroty z firmy Moraviaflor Olenice a voňavé perníčky Áji Kadlecové z Klepačova.

        "Myslím, že se nám podařilo sblížit všechny generace a hlavně otevřít pomyslné kufříky vzpomínek našich klientů. V nich najdou odpověďi na mnohé otázky - kým jsem byl, jak jsem žil a jak chci žít dál. A je už jen na nich, jestli svůj kufřík zavřou nebo ho nechají otevřený," dodala vedoucí zdravotně sociálního úseku Miroslava Čopáková. /Pos/

         

   

  

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz