Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  Modrou kapku má dalších deset výrobků

  Moravský kras – regionální produkt

  modrou kapku má dalších deset výrobků

   

  Certifikařční komise, která zasedala v březnu ve Sloupu, udělila oprávnění používat logo s modrou kapkou a označením Moravský kras – regionální produkt deseti výrobkům. Jejich počet tak stoupl na osmnáct. Značka se dostává do povědomí lidí a už dnes se o ni ucházejí další výrobci.

   Ručně malovanéa batikované hedvábí

  Hedvábí je stoprocentně přírodní materiál. Má své neodolatelné kouzlo a snad žádná žena neodmítne hedvábný šál či šátek.

  Studio Talisman se zabývá řemeslným zpracováním textilií. Hlavní náplní je malování a batikování hedvábí. Výsledkem jsou jedinečné doplňky v příjemných barevných kombinacích. Vedle šátků a šál nabízí i metráž nebo obrázky, nároční muži si vyberou z široké škály kravat. Každý kousek je nezaměnitelným originálem. Výtvarnice Daniela Koplová uplatňuje malbu konturou i malbu voskem, akvarel, nebo třeba čtyři druhy batiky. V Lažáneckém sídle firmy se připravují i kurzy, kde si ženy i muži budou moci vlastnoručně vytvořit doplněk podle svého návrhu nebo podle předlohy.

   

  Vyrábí:

  Studio Talisman

  Mgr. Daniela Koplová

  Lažánky 204, Blansko 678 01

  tel.: 606 402 636,

  e-mail: studiotalisman@seznam.cz

  www.sweb.cz/studiotalisman

   Ručně vyráběnámýdla z Moravského krasu

  Ručně vyráběná mýdla jsou vhodným, pěkným a navíc užitečným dárkem. Výrobce z Lažánek nabízí na dvacítku různých druhů.

  Do ručně vyráběných mýdel jsou přidávány rostlinné oleje, například tradiční olivový, mandlový, avokádový nebo konopný. Ale i stoprocentní esenciální oleje či sušené bylinky - levandule, meduňka s měsíčkem apod. Díky různým přísadám mají mýdla nejen rozdílnou vůni, ale i barvu.

   

  Vyrábí:

  Ing. Václav Parák,

  Lažánky 204, 678 01 Blansko,

  tel.: 516 415 002,

  e-mail: vapa1@seznam.cz

  www.remeslazkrasu.cz

   

  Včelí produkty

  Se staletou včelařskou tradicí se pojí i zpracování včelího vosku. Tento stoprocentně přírodní materiál má stále své obdivovatele.

  K tradičním výrobkům ze včelího vosku patří po staletí svíčky. Výrobce z Lažánek je nabízí v řadě velikostí a tvarů. Zaručeně stoprocentní včelí vosk je přírodní produkt a hořící svíčky si tak uchovávají přirozenou vůni. K dalším výrobkům patří sady vánočních a velikonočních ozdob. Václav Parák získává med i vosk od vlastních včel. Část vosku i vykupuje a pak zpracovává. V dílničce v Lažánkách si mohou návštěvníci mýdla i svíčky vlastnoručně vyrobit.

   

  Vyrábí:

  Ing. Václav Parák,

  Lažánky 204, 678 01 Blansko,

  tel.: 516 415 002,

  e-mail: vapa1@seznam.cz

  www.remeslazkrasu.cz

   Klasické šlové bavlněnézástěry a barchetové šaty

  Vzpomenete si ještě na vaši babičku? Jak vás při nedělní návštěvě vítala mísou ještě teplých voňavých koláčů? Vždy byla čistá a upravená v krásné květované zástěře nebo barchetových šatech…

  Krejčovská a textilní výroba má na Boskovicku dlouholetou tradici. Navázala na ni i krejčovská firma Yvonne , která je zaměřena na šití oděvů pro odpočinek a na práci v domácnosti. Základem kolekce jsou nejen tradiční barchetové šaty a klasické šlové zástěry, ale i další typy zástěr.

  Využívají kvalitní a stálobarevné materiály ze zakázkové výroby českých továren známých svou kvalitou a vývozem do celého světa. Yvonne pamatuje na všechny věkové skupiny a velikostní  sortiment.

   

  Vyrábí:

  Yvonne, krejčovská firma

  Iva Unčovská,

  Chrudichromy 71, 680 01 Boskovice,

  tel.: 516 45 40 87, 604 81 07 48,

  e-mail:yvonne@yvonne.cz:

  www.yvonne.cz

    

  Jedovnický kapr

  U Jedovnic najdeme soustavu rybníků (Vrbový, Dubový, Budkovan, Olšovec, Dymák). Největším z nich je Olšovec, který má rozlohu 42 hektary. Chov ryb má v lokalitě dlouholetou tradici, nejznámější rybou je Jedovnický kapr.

  Každoročně se do Jedovnic sjíždějí tisíce návštěvníků a milovníků ryb na tradiční výlov, který se koná pravidelně třetí víkend v říjnu (v roce 2008 – 18. a 19. října). Na nově postavené hrázi můžete sledovat rybářské žně, koupit si živého kapra nebo rybí maso, ale i ochutnat hotové rybí speciality. K tomu nechybí desítky stánků s rozmanitým zbožím. Máte-li rybářský

  lístek, můžete si Jedovnického kapra během sezóny  i sami ulovit. Povolenku vyřídíte v recepci autokempu Olšovec.

   

  Producent:

  Olšovec s.r.o.,

  Havlíčkovo nám. 71, 679 06 Jedovnice,

  tel.“ 516 442 835, 723 830 686

  e-mail: kemp@olsovec.cz

  www.olsovec.cz

   Skleněné dekoračnívýrobky a šperky

  Fusing je jednou z nejstarších technologií zpracování plochého skla. Po celém světě jsou v muzeích zastoupeny exponáty spadající do období od roku 1500 před n.l. až do 500 n.l. Nejznámějšími mistry umění fusingu byli Římané a Egypťané.

  Skleněné dekorační předměty zpracované touto starou technologií se opět dostávají do centra pozornosti, jsou oblíbenou a vyhledávanou součástí moderních interiérů. Zpracování tabulového skla je založena na metodě spékání jednotlivých vrstev skla při teplotách kolem osmi set stupňů Celsia a výše. Sklo můžeme zdobit barevnými frity a pigmenty, vznikají tak

  působivé variace a vzory. Cena se odvíjí od daného výrobku, kde rozhoduje druh skla, barevnost, velikost, provedení.

  Také šperky lze tvořit technikou fusing. Svou barevností, tvarem a vloženou energií získávají duši. Každý z nich je originálem a nedá se opakovat. Autorka ráda experimentuje a využívá i jiné techniky např. (Tiffany, gravírování), různě je kombinuji s fusingem, a tak vznikají nezaměnitelné originály.

   

  Vyrábí: 

  Erika Jonicová,

  Malhostovice 14,  666 03

  Tel.:736/649 151

  e-mail: jerika@seznam.cz             

  www.ej-design.cz

   

  Výrobky z ovčího mléka

  Stoprocentní ovčí sýr je na našem trhu poměrně vzácný. Na farmě v Hlubokých Dvorech zpracovávají mléko ovcí z vlastního stáda.

  Náš jídelníček se postupně mění. Směřuje k evropskému zdravějšímu stylu, v němž má více místa zelenina, mléčné výrobky a samozřejmě sýry. Proto zákazníci uvítají stoprocentní ovčí přírodní sýry, uzené, vyzrálé ale i brynzu a další výrobky. Dnes už má ekologická farma nedaleko Černé Hory vlastní mlékárnu splňující veškeré podmínky EU, a tak se s  jejími produkty  budeme setkávat i v širší distribuční síti. Restaurace Černohorské hraběnky nabízí nejen sýry, ale i pokrmy z nich připravené, nechybí ani speciality z jehněčího masa.

   

  Vyrábí:

  Zoltán Korenek,

  679 24 Hluboké Dvory 12,

  tel. 731 408 855,

  korenek.zolo@centrum.cz:

   Soubor dřevěných her a hraček

  Firma LIFE Blansko má dlouholetou tradici ve výrobě dřevěných hraček, díky vlastním návrhářům a výtvarníkům nabízí stále něco nového.

  Hračky firmy LIFE Blansko jsou schopny děti nejen pobavit, ale i poučit. V sortimentu výrobků nechybí široká škála výukových a školních pomůcek, oblíbené jsou i dřevěné reklamní předměty. Vysoká technická úroveň zpracování dřeva ze Školního lesního podniku Křtiny umožnila společnosti expanzi i na rakouský, německý nebo  norský trh.

  K nejoblíbenějšímu sortimentu hraček se značkou LIFE patří kostky řady velikostí, domina, pexesa, společenské hry nebo hlavolamy, některé z nich získaly titul Správná hračka. Firma se specializuje i na potisk dřeva několika technikami včetně laseru.

   

  Vyrábí:

  LIFE Blansko

  Sadová 1023/21,  678 01 Blansko

  tel.: 516 442 937, 603 501 700,

  e-mail: life@life.cz:

  www:life .cz

   

  Pekařské výrobky

  Bez chleba nelze žít… zpívá se v jedné známé písničce Voskovce a Wericha. Dříve bývali pekaři téměř v každé větší obci, dnes jsou vzácností.

  Rudická pekárna není žádný kolos a přesto dodává své výrobky do prodejen na Blanensku, ale i do Brna. Základem produkce je chléb z tradičních klasických kvasů, což je dnes už poměrně vzácné, protože pekárny hodně používají sušených kvasnic.  Pekař Jiří Horák využil starší recepturu a peče i výražkový světlý chléb, ale i tmavý z celozrnné mouky s přidáním  slunečnicových nebo dýňových semínek. Doplňkový sortiment tvoří sladké zboží jako vánočky, koláčky, loupáky, záviny, nebo bábovky. Specialitou jsou Rudické slané tyčinky, které také vznikají na podkladě  staré osvědčené  receptury.

   

  Vyrábí:

  Jiří Horák,

  Rudice 300, 679 06 Jedovnice,

  tel.: 723301171

   

  Ovčí produkty

  Ovce již po tisíciletí poskytují lidem užitek ve formě masa, mléka, vlny a kožešin. Starají se   také o údržbu krajiny.

  Vítkových v Kunštátě na Moravě vznikla v roce 1977. V té době chovali ovce především na vlnu. Dnes svou produkci zaměřují  především na plemenná zvířata, jehněčí maso, vlnu,  kožešinové předložky a výrobky z vlny. Vlnu je zpracovávána tradičním způsobem bez karbonizace. Při zpracování kůží  nejsou nepoužívány chromové soli, proto  zachovávají svůj charakter a dávají vyniknout přirozeným vlastnostem vlny -  termoregulaci (tepelný izolant) a hydroskopičnosti (přijímání a uvolňování vlhkosti). Díky prohřívacím schopnostem snižují výrobky z vlny bolesti a zvyšují  pohyblivost kloubů, svalů a šlach. „Doporučujeme  naše výrobky lidem, kteří se snaží najít rovnováhu a harmonii ve svém životě,“ říká Emilie Vítková.

   

  Vyrábí:

  Vladislav a Emilie Vítkovi,

  Palackého 400,  679 72  Kunštát

  tel.: 516 462 401,  777247137

  e-mail: emilievitkova@seznam.cz

    

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz