Skok do kategorie:

- zvolte kategorii zboží -

yvonne.cz

Kategorie zboží:

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: iva.uncovska@seznam.cz
ICQ: Instagram: yvonne_krejcovství Facebook Iva Unčovská nebo Yvonne krejčovská firma Chrudichromy
Skype:

Partnerské weby

  Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

  Naše společnost nabízí:

  zástěry, haleny, košile

  noční košile, pánské trenýrky

  barchetové šaty, flanelové košile

  yvonne

  Střípky odjinud

  Střípky odjinud Tři nové regionální značky 

  V roce 2007 pomáhalo REC ČR zavést regionální značení ve třech nových regionech. Finance z norských umožnily vznik značek MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt® (oblast na horním toku řeky Odry) a GÓROLSKO SWOBODA regionální produkt® (přeshraniční mikroregion na Jablunkovsku, který zasahuje kromě Česka také do Polska a na Slovensko). Třetí značka VYSOČINA regionální produkt® začala působit na území celého kraje Vysočina. „Ve všech třech regionech probíhaly přípravy na spuštění stejně – došlo k několika seminářům, kde jsme společně s místními výrobci a aktéry upravovali pravidla značení a certifikační kritéria, tak aby byla šitá na míru potřebám každého regionu,“ popisuje Iva Dyková z REC ČR. „Z těchto seminářů vzešly také názvy a vzhled jednotlivých značek, stejně jako složení Certifikační komise, která je ustanovena v každém regionu samostatně,“ dodává Dyková.

   

    Výrobků s regionální značkou přibývá 

  Nejen v Moravském krasu se regionální značce daří. Také v dalších regionech průběžně zasedají Certifikační komise, na kterých jsou posuzovány žádosti o udělení značky. Nejvíce certifikátů je prozatím uděleno na Šumavě (32) a v Beskydech (29). I v Orlických horách výrobků nedávno přibylo a nyní jich tu značku nosí 12. Nové značky mají od konce roku 2007 také své první držitele: 10 v Moravském Kravařsku, 17 v Górolské Swobodě a 7 na Vysočině. V Krkonoších má v současnosti 9 výrobků platný certifikát. Ve všech regionech dohromady bylo zatím uděleno 141 certifikátů, z nichž 135 je platných. Ani počet regionálních značek v ČR pravděpodobně na osmi nezůstane. V Polabí bude značení spuštěno již v létě 2008 a další regiony projevují zájem (Podkrkonoší, Prácheňsko, Haná, Horní Pomoraví, České Švýcarsko).

      Na Šumavě spuštěno značení služeb 

  Díky podpoře MŽP bylo na Šumavě na počátku roku 2008 spuštěno značení ubytovacích a stravovacích služeb, jehož pravidla a kritéria vznikala ve spolupráci s místními podnikateli. „Značka ŠUMAVA originální produkt® bude hostům garantovat, že navštívili kvalitní penzion, hotýlek, ubytování v soukromí nebo hospůdku, která se chová šetrně k životnímu prostředí, poskytuje vždy aktuální informace o okolí a nabízí „něco navíc“, například regionální gastronomické speciality, tradiční šumavský vzhled budovy nebo doplňkové aktivity pro turisty jako výlety s výkladem místního průvodce, vyjížďky na koních a tak dále,“ upřesňuje Tereza Vacková z REC ČR. Podobně jako u výrobků rozhodne o udělení regionální značky Certifikační komise. S prvními certifikovanými zařízeními se budou moci návštěvníci Šumavy setkat již v létě 2008. Více na www.regionalni-znacky.cz.

    Kde zakoupit Domácí výrobky? 

  Najít v regionech prodejní místo, kde by bylo možné zakoupit více produktů s regionální značkou, většinou není jednoduché. Přesto díky zájmu místních podnikatelů prodejní místa v regionech pomalu vznikají (např. prodejna v Krhově v Moravském krasu). V Krkonoších byla ve Svobodě nad Úpou otevřena značková prodejna ateliéru Duhový domov, kde můžete zakoupit originální výrobky z plechu (konvičky, kbelíčky), šperky, krkonošskou medovinu a další místní výrobky. V průběhu jara 2008 se však prodejna přestěhuje do Jánských Lázní. V Beskydech a na Šumavě zase seženete nejvíce certifikovaných výrobků v informačních centrech. Další informace o prodejních místech najdete na www.domaci-vyrobky.cz.

     

  Yvonne.cz, 2007
  Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

  papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz