yvonne.cz

Kategorie zboží: Barevní hrošíci - POLŠTÁŘKY Pánské trenýrky klasické ZÁSTĚRKY PRO MLADÉ HOSPODYŇKY

ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006
Také díky Vám jsme získali prestižní ocenění ŽIVNOSTNÍK ROKU JMK 2006

Kontaktujte nás:

Iva Unčovská, majitelka firmy

telefon: +420 516 454 087
fax:        
mobil:    +420 604 810 748

e-mail: yvonne@yvonne.cz
ICQ:
Skype: iva.uncovska

Partnerské weby

Nacházíte se na: Yvonne.cz yvonne.cz Článek Česky Deutsch English Russian

Naše společnost nabízí:

zástěry, haleny, košile

noční košile, pánské trenýrky

barchetové šaty, flanelové košile

yvonne

Zástěra - přežitek v moderní kuchyni????

O zástěře si v dnešní moderní a uspěchané době většinou myslíme, že je to absolutní přežitek a že ji nepotřebujeme. Myslíme si to ovšem jen do okamžiku, kdy nám nečekaně vpředu ozdobí šaty  velký mastný flek. Po příchodu domů se hrneme s nákupem hned ke sporáku s tím, že rychlou svačinu či večeři zvládneme tak...

 

O zástěře si v dnešní moderní a uspěchané době většinou myslíme, že je to absolutní přežitek a že ji nepotřebujeme. Myslíme si to jen do okamžiku, kdy nám nečekaně vpředu ozdobí šaty velký masný flek.

 

Po příchodu domů se hrneme s nákupem hned ke sporáku s tím, že přece rychlou svačinu  nebo večeři zvládneme tak, jak jsme - v šatech ještě z práce, jenom si opláchneme ruce. Kdo by se zdržoval nějakým hledáním a zavazováním zástěry...

Bohužel rozpálený omastek nebo omáčka míří vždy neomylně - na nejvíce viditelné místo našeho pracovního nebo parádního obleku. A odstraňování takové nehody stojí nakonec hodně času a mnohdy i peněz. V takových chvílích nás napadá, že zástěra je vlastně praktická věc a přehodit si ji přes šaty trvá asi jen 10 vteřin.

 Je zajímavé, že k tomutu kousku kuchyňského textilu možná více tíhnou muži - mnozí sváteční kuchaři se občaspřepásají pestrobarevnou zástěrou a připravují svou gastronomickou specialitu. Výrobci jim také předkládají " chlapské  modely" sytých barev, často s humornými motivy a výjevy i texty typu " dnes vařím já " a podobně.

Žena bere zástěru zcela prakticky a bez emocí. Uznává praktičnost zástěry , ať už třeba proto, že praní a čištění je v domácnosti převážně na ní. , takže ví, že zástěra navíc ušetří práci.

Zástěry prošly dlouhým vývojem a zasáhly je jako každý kousek garderóby mnohé módní trendy. Dlouho se pyšnily precizním  zpracováním, kdy se šily v ruce a jejich zdobnost byla vizitkou každé hospodyňky - zástěry se zdobily vsadkami, krakami, žabky...

Zástěra byla znakem postavení ženy i vizitkou úrovně domácnosti. Lišila se zástěra paní domu a domácího personálu. Pomocnice v kuchyni měla obyčejnou plátěnou zástěru s velkými kapsami, na rozdíl od zdobné zástěrky panské, která reprezentovala celou domácnost.

 ...

Dnes oceňujeme praktičnost zástěry a zejména materiál, ze kterého je vyrobena. Pokud jde o střih , víceméně je to "unisex zástěra". A praktičtější je ta s laclem/ která chrání před prskajícím omastkem/, než zástěra pouze do pasu, do které si můeme maximálně otírat ruce.

Zdroj: www.TvujDum.cz

 Yvonne.cz, 2007 Domov | Móda | Doprava | Ubytování | Nábytek | Zdraví
Prohlášení o přístupnosti | Odkazy | Obchodní podmínky

papučeSpolek moravský krasvirtuální tržiště blog.idnes.cz